Przegląd Australijski
Image Map

Strona
główna
Australia
z oddali
Świat Tubylców
Australijskich
Wędrówki
kulinarne
Piórem,
Pędzlem i...
„Panorama”
- miesięcznik
Ostatnia aktualizacja: 29.12.2012

Praca społeczna? To jego życie

Przegląd Australijski, luty 2008

Nie spotkałem jeszcze drugiego człowieka, który by tak całkowicie oddał się tej pracy jak on.


Wciągnął się do niej już zaraz po wojnie, w obozach DP w Niemczech, gdzie drukował podręczniki gimnazjalne i polską literaturę.

W Adelajdzie najbliżej współpracowałem z nim w komitecie organizacyjnym audiowizualnego wykonania „Pasji według św. Łukasza” Krzysztofa Pendereckiego w 1969 r., w Komitecie Środków Przekazu, który w 1975 r nadawał pierwsze regularne polskie audycje radiowe w Adelajdzie i w komitecie Adelajdzkiego Konkursu Skrzypcowego w latach 1980-tych.

W pracy nad wszystkimi tymi imprezami Jurek Dudziński oddawał się bez reszty. Zawsze uczynny, gotowy do każdej współpracy, nie stwarzający konfliktów i znajdujący rozwiązania na wypadek nieporozumień. Nigdy nie wysuwał się naprzód i choć wiele imprez jemu właśnie zawdzięczało powodzenie, pozostawał zawsze w cieniu.

Oprócz wymienionych komitetów, w których współpracowałem z Jurkiem, angażował się on również w szeregu innych, jak na przykład muzyczne Konkursy Młodych Talentów, koncerty rocznicowe polskich kompozytorów, Dożynki i inne.


Wacław Jędrzejczak


Powrót: Jerzy Dudziński - Legenda Adelajdzkiej Polonii


Poleć ten artykuł znajomemu | zobacz co słychać na forum
Copyright © Przegląd Australijski 2004-2011