Przegląd Australijski
Image Map

Strona
główna
Australia
z oddali
Świat Tubylców
Australijskich
Wędrówki
kulinarne
Piórem,
Pędzlem i...
„Panorama”
- miesięcznik
Ostatnia aktualizacja: 29.12.2012

FLORIPARI w Australii

październik 2011

List z Krakowa


Szanowni Państwo,

Korzystając z uprzejmości „Przeglądu Australijskiego” chciałam poinformować o przyjeździe do Australii Zespołu Muzyki Dawnej FLORIPARI z Krakowa. Nasz zespół został zaproszony na Thirteenth Blackwood River Chamber Festival przez jego dyrektora pana Vincenta Moleta z Perth, na koncerty w dniach 27-29 kwietnia 2012. Z racji dużej odległości i wysokich kosztów podróży chcieliśmy zaprezentować polską muzykę dawną również w innych częściach Australii.

Może ktoś z Państwa byłby zainteresowany zorganizowaniem koncertu naszego zespołu . Jesteśmy otwarci na różne formy. Mógłby to być koncert w sali koncertowej, ale możemy również zagrać dla Państwa w kościele lub na zamkniętej imprezie.

W skład zespołu wchodzą muzycy, śpiewacy i tancerze. Zespół jest związany z Zamkiem Królewskim na Wawelu w Krakowie i występuje w nim na co dzień; grając muzykę z epoki Jagiellonów. Brał udział w licznych festiwalach i koncertach w Polsce oraz za granicą (Anglia, Francja, Niemcy, Słowacja, Rumunia, Mołdawia, Litwa, USA, Bułgaria, Włochy). Realizuje także własne, interesujące projekty; przywraca do życia nieznaną muzykę polską, wykonując utwory odnalezione w starych manuskryptach. Przy wielu okazjach muzycy występują w strojach historycznych, co czyni ich koncerty atrakcyjnym widowiskiem. Instrumenty, których używają, są egzemplarzami oryginalnymi lub kopiami instrumentów z epoki.

Zapraszam do odwiedzenia strony internetowej www.floripari.krakow.pl i zapoznania się z naszymi programami.

Z wyrazami szacunku,

Adrianna Bujak

Floripari


Fot. Marta Ignatowicz


Poleć ten artykuł znajomemu | zobacz co słychać na forum
Copyright © Przegląd Australijski 2004-2011