Przegląd Australijski
Image Map

Strona
główna
Australia
z oddali
Świat Tubylców
Australijskich
Wędrówki
kulinarne
Piórem,
Pędzlem i...
„Panorama”
- miesięcznik
Ostatnia aktualizacja: 29.12.2012

Konkurs graficzny

Puls Polonii, październik 2008

Fundacja Kulturalna Pulsu Polonii wespół z National Kosciuszko Park, Konsulatem RP i Ambasadą Polską w Australii ogłasza konkurs graficzny pt. „Paweł Strzelecki i jego ekipa – w duchu zgodnej współpracy”


Celem konkursu jest zbudowanie ikonografii dokumentującej działalność Strzeleckiego w Snowy Mountains oraz w Gippsland oraz podkreślającej udział aborygeńskich przewodników w dokonanych odkryciach.

W konkursie mogą brać udział amatorzy i profesjonaliści, dorośli i dzieci.

Na zwycięzców czekają nagrody o łącznej sumie ponad 4 tysięcy australijskich dolarów. Pierwsza nagroda 1,000 dolarów, ufundowana przez Konsula Generalnego RP w Sydney. Inne nagrody będą fundowane zależnie od charakteru nadesłanych prac. Oprócz tego Puls Polonii ufunduje nagrodę specjalną w wys. $500 za dzieło tematycznie związane z „Kwiatkiem dla Adyny”.

Forma twórczości dowolna: komiksy, karykatury, rysunek, obraz, grafika komputerowa, kolaże wykorzystujące istniejącą ikonografię.

Prace oceniać będzie jury w składzie - artyści: Wojciech Pietranik z Kanbery (artysta rzeźbiarz, absolwent Wyższej Szkoły Sztuk Plastycznych w Gdańsku), Zbigniew Bilyk z Sydney (artysta grafik, absolwent Akademii Sztuk Pieknych w Krakowie) oraz Grzegorz Dąbrowa z Sydney (artysta & konserwator dzieł sztuki, absolwent Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie) oraz Ernestyna Skurjat-Kozek, organizatorka konkursu.

Nieprzekraczalny termin składania prac konkursowych to 27 lutego 2009. Prace w formacie nie większym niż A-4 należy wysłać na adres: Cultural Foundation of Puls Polonii, 33 Valley View Cres., North Epping, NSW 2121. Prosimy podać nazwisko, wiek, adres pocztowy i elektroniczny, nr telefonu.

Nagrodzone prace zostaną wystawione w czasie „K’Ozzie Fest 2009” w Jindabyne i Cooma. Będą również opublikowane w specjalnej festiwalowej antologii pt. Sir Strzelecki – in the spirit of teamwork and harmony.

Wyniki konkursu będą uroczyście ogłoszone 19 kwietnia 2009 w czasie K’Ozzie Fest w Cooma.

Materiały pomocnicze („ściągi”) zostały opublikowane w „Pulsie Polonii” oraz na stronach: www.fkpp.org oraz www.kozziefest.com. Twórcy mają prawo do korzystania z dowolnych materiałów, które pomogą zachować realia i duch epoki, czyli lat 40-tych XIX wieku.

Więcej na temat konkursu: po polsku, po angielsku.

Informacje: Ernestyna w Sydney, (02) 9617 1797, fkpp@pulspolonii.com


Poleć ten artykuł znajomemu | zobacz co słychać na forum
Copyright © Przegląd Australijski 2004-2011