Przegląd Australijski
Image Map

Strona
główna
Australia
z oddali
Świat Tubylców
Australijskich
Wędrówki
kulinarne
Piórem,
Pędzlem i...
„Panorama”
- miesięcznik
Ostatnia aktualizacja: 29.12.2012

Adelajdzcy laureaci

Przegląd Australijski, marzec 2009

Złote Sowy Jupitera (Polonijne Oskary) rozdane


Teresa Wilkans w Austrii

Jak już informowaliśmy, Federacja Kongres Polonii w Austrii zaprosiła Polonię zamieszkałą na całym świecie do nadsyłania kandydatur do Nagrody Złote Sowy Jupitera (Polonijne Oskary), które wręczone będą na specjalnej gali 27 marca tego roku w Wiedniu.

Kategorie nagrodzane w plebiscycie:

  • nauka
  • literatura
  • media
  • teatr
  • muzyka
  • sztuki plastyczne
  • działacz polonijny

Ogromnie miło mi poinformować, że w dziedzinie „Teatr” Złotą Sowę Jupitera otrzymali Teresa i Bronisław Wilkansowie z Adelajdy.

Oto uzasadnienie:

Państwo Wilkans już od roku 1991 współpracują razem z Zespołem Teatralnym Ottoway i zasłużyli się w dziedzinie teatru, mediów, publicystyki i literatury. Od samego początku pobytu w Adelajdzie zaangażowali się szczególnie w produkcję programów radiowych i pracę w teatrze. Wspólnie przyczyniali się do sukcesów teatru, który w roku 2005 obchodził 25 lecie swojego istnienia. W tymże roku p. Teresa Wilkans, przy udziale męża, wydała obszerny Album o Zespole Teatralnym Ottoway, który cieszy się powszechnym uznaniem wśród Australijskiej Polonii i instytucji polonijnych w kraju. P. Bronisław Wilkans brał często żywy udział w teatrze nie tylko jako aktor, śpiewak, ale również jako kierownik sceny i główny dekorator. Pani Teresa Wilkans występowała na scenie, brała udział w chórze teatralnym, organizowała razem z reżyserem wieczory poetyckie i pisała artykuły i recenzje. Oboje od kilku lat poświęcili się pracy w polskiej rozgłośni w Adelajdzie, szczególnie w programach opracowywanych przez Zespół Teatralny Ottoway. Ciesząc się wieloma naturalnymi uzdolnieniami starają się przekazywać treści medialne interesująco, twórczo i odpowiedzialnie. W r. 2008 razem pracowali nad powtórnym przedstawieniem dramatu "Sokrates" oraz przygotowywali w Wiedniu i w Polsce produkcję filmu "Kahlenberg".

Gratulujemy!

Lidia Mikołajewska

Za: Polska Agencja Prasowa SA, Polonia dla Polonii


Przeczytaj też: „25 lat Teatru Ottoway”


Poleć ten artykuł znajomemu | zobacz co słychać na forum
Copyright © Przegląd Australijski 2004-2011