Przegląd Australijski
Image Map

Strona
główna
Australia
z oddali
Świat Tubylców
Australijskich
Wędrówki
kulinarne
Piórem,
Pędzlem i...
„Panorama”
- miesięcznik
Ostatnia aktualizacja: 29.12.2012

Doktor Ben Nowicki nie żyje

styczeń 2011

Żegnali Go rodzina, przyjaciele i znajomi – polscy i australijscy. Modlitwą, muzyką, poezją i dobrym wspomnieniem...

Dr Benjamin Ireneusz Nowicki

Ta wiadomość lotem błyskawicy obiegła adelajdzką Polonię wywołując niedowierzanie, żal i smutek. Niejednokrotnie zadawaliśmy sobie pytanie: dlaczego? Wszak Ben liczył sobie zaledwie 53 lata! Więc skąd ta niespodziewana i szybka śmierć? Człowieka w sile wieku?!

Ben był „naszym dentystą”, który nigdy nie odmówił pomocy w nagłych wypadkach. Leczył nasze zęby 29 lat, od chwili ukończenia studiów na Uniwersytecie Adelajdzkim. Gdy 23 lata temu rozpoczął pracę „na swoim” w „Smiles Are Us”, pracował po 14 godzin na dobę... W centrum Adelajdy, w Park Holme i Windsor Gardens.

Urodził się w Polsce, w Bielsku Białej, 12 lipca 1957 roku. Miał zaledwie osiem lat, gdy wraz ze swoją rodziną przybył do Australii, do Melbourne. Tam uczył się w szkołach podstawowej i średniej, na studia przyjechał do Adelajdy. I tu pozostał. Założył rodzinę, kupił i rozwinął swoją firmę. Wciąż się uczył, by nadążyć za wszystkimi nowinkami w stomatologii. Pod koniec ubiegłego roku wraz z synem Nathanielem (także stomatologiem), pojechał na kongres naukowy do Brazylii. Tam dopadł Go zawał serca... Kardiolodzy do dziś uwierzyć nie mogą, że w takim stanie zdrowia dotarł z powrotem do Australii. Tu czekał na przeszczep serca...

Uroczystości pogrzebowe doktora Benjamina Ireneusza Nowickiego zgromadziły w Concordia College, Highgate, około pół tysiąca osób. Żegnali Go rodzina, przyjaciele i znajomi – polscy i australijscy. Modlitwą, muzyką, poezją i dobrym wspomnieniem, bo Ben był nie tylko znanym dentystą, także wielce utalentowanym muzycznie człowiekiem.

Swoje muzyczne talenty podarował Kościołowi Adwentystów Dnia Siódmego, w którym organizował młodzieżowe grupy muzyczne, koncerty, grał na wielu instrumentach. Te talenty odziedziczyły po Nim i Jego żonie Drussilli (śpiew) dzieci – Nathaniel, Chantelle i Anneliese.

Benjamin Ireneusz Nowicki spoczął na Enfield Memorial Park 24 stycznia 2011 roku.


Lidia Mikołajewska


Poleć ten artykuł znajomemu | zobacz co słychać na forum
Copyright © Przegląd Australijski 2004-2011