Przegląd Australijski
Image Map

Strona
główna
Australia
z oddali
Świat Tubylców
Australijskich
Wędrówki
kulinarne
Piórem,
Pędzlem i...
„Panorama”
- miesięcznik
Ostatnia aktualizacja: 29.12.2012

Wróżymy Piotrowi dłuuugie i dobre życie

Przegląd Australijski, maj 2009

Jesteśmy trochę przesądne i wierzymy w to, że jeśli kogoś pogrzebiemy na wieki wieków za życia, to ten ktoś będzie żył długo i szczęśliwie.


Piotr Listkiewicz

Dlatego red. Piotr Listkiewicz – znany wśród australijskiej Polonii i w Polsce pisarz, dziennikarz, podróżnik, filmowiec, tłumacz, ekolog, wegetarianin, właściciel i redaktor naczelny STUDIA WYDAWNICZEGO „ZA PRÓG” , który od wielu lat przebywa na emigracji w Australii, będzie wiódł dłuuugie i dobre życie – na wsi w okolicach Melbourne, gdzie ceni sobie spokój, ciszę, śpiew ptaków, czystą zdrową wodę, powietrze jak kryształ, góry, lasy i jeziora... Tak mówił nam w jednym z wywiadów zatytułowanych „Australia jest jak narkotyk”

Dwa dni temu na jednym z polskich portali internetowych Piotr Listkiewicz został już „pochowany”, prawdopodobnie na skutek złośliwej plotki. Śladu po tej informacji na portalu już nie ma. Na szczęście! Plotka tej treści, dotycząca Piotra, pojawiła się już po raz drugi w ciągu ostatnich kilku lat. Zatem tradycyjne życzenia, które mogłybyśmy Piotrowi złożyć „100 lat” - to na pewno za mało! Dwukrotnie „pochowany” zasługuje co najmniej na 200 z hakiem - w dobrobycie, miłości rodziny, przyjaciół i znajomych.

Na wieść o Jego „śmierci” i „powrocie” do życia Teresa Podemska-Abt napisała:

– Będzie długo żył, pozdrów Go ciepło ode mnie i powiedz, że zapowiadam Mu długie dobre życie, i niech długo i cierpliwie pisze, pisanie to historia, dlatego należy je uprawiać.

Tak się dobrze składa, że życzenia Teresy dokładnie pokrywają się z naszymi życzeniami, a także z zapowiedziami samego Piotra, który – jak zapewnia – żyje i ma się dobrze.

– Mam również zamiar nie ustawać w pisaniu, a może nawet będę pisał jeszcze więcej. Wczoraj wróciłem z dwudniowego pobytu w Brisbane, gdzie w Gatton kręciłem materiał do filmu pt. „Tajemnica Gatton” na temat do dziś nie wyjaśnionego morderstwa 26 grudnia 1898 roku. Film będzie wkrótce.

A dziś zapraszamy naszych Czytelników do obejrzenia kolejnych filmów Piotra Listkiewicza zatytułowanych: „Czarna Sobota”, „Motocross w Wonthaggi”, „Cockatoo rodeo” oraz „Pieczenie chleba”. W tym ostatnim filmie Piotr pokaże Wam jak upiec chleb w siedem i pół minuty.


Lidia Mikołajewska
Jurata Bogna Serafińska


Poleć ten artykuł znajomemu | zobacz co słychać na forum
Copyright © Przegląd Australijski 2004-2011