Przegląd Australijski
Image Map

Strona
główna
Australia
z oddali
Świat Tubylców
Australijskich
Wędrówki
kulinarne
Piórem,
Pędzlem i...
„Panorama”
- miesięcznik
Ostatnia aktualizacja: 29.12.2012

„W cieniu eukaliptusa”, „Ciało motyla” i inne wiersze


Wiersze Eleonory Sekler
(Wybór i redakcja Jurata Bogna Serafińska)

Eleonora Sekler

Eleonora Sekler – polska poetka mieszkająca w Australii (Sydney). Urodzona w Wałbrzychu, wychowała się we Wrocławiu. Po wyjeździe z Polski osiedliła się w 1974 roku w Danii i uzyskała duńskie obywatelstwo. Po raz drugi emigrowała z rodziną w roku 1990 do Australii, gdzie mieszka do dzisiaj.

Jej wiersze były publikowane dotychczas w kwartalniku literackim „Migotania Przejaśnienia” i Portalach „Plotkies” i „Gazeta Autorów”. Wywiad wraz z fragmentami jej wierszy ukazał się w dwóch częściach w listopadzie i grudniu 2007 roku na łamach „Przeglądu Australijskiego”.

Eleonora Sekler ma wszechstronne zainteresowania. Pisze o uczuciach, o pięknie przyrody australijskiej, o smutku, przemijaniu, o ukochanych zwierzakach… Wraca do przeżyć związanych z trudnymi wyborem drogi emigracji. Pisze też o losach wojennych, chociaż nie doświadczyła ich osobiście, ponieważ urodziła się już po wojnie. Jej utwory są liryczne i refleksyjne, często zawierają nutki filozoficzne jak w wierszu „Kosmos” czy „Bóg zwleka”.

Wszystkie utwory wchodzące w skład cyklu „W cieniu eukaliptusa” zostały napisane w Sydney. W najbliższym czasie poetka planuje wydanie swojego pierwszego tomiku poezji.

JBS


Poleć ten artykuł znajomemu | zobacz co słychać na forum
Copyright © Przegląd Australijski 2004-2011