Przegląd Australijski
Image Map

Strona
główna
Australia
z oddali
Świat Tubylców
Australijskich
Wędrówki
kulinarne
Piórem,
Pędzlem i...
„Panorama”
- miesięcznik
Ostatnia aktualizacja: 29.12.2012

Miłość na odległość, czy to możliwe?

wrzesień 2010

Zakochani pragną dobra drugiej osoby, wspierają się, mogą na siebie liczyć i chcą ze sobą przebywać w każdej wolnej chwili. Każdy powie, że jest to naturalne i tak powinno być. Co jednak z tymi, którzy są w związkach na odległość i bynajmniej nie jest to różnica 30 km. Czy taki związek ma szansę przetrwać?

W Australii jest prawie 150 tysięcy osób polskiego pochodzenia. Liczba ta wydaje się ogromna, jednak stanowi to mniej niż 1% mieszkańców całego kraju. Niektórzy przyjeżdżają tutaj z całą rodziną, inni rodzinę ściągają dopiero po jakimś czasie, a jeszcze inni tkwią w związku na odległość. Od ukochanej osoby dzieli ich ponad 10 000 km i kilkanaście godzin lotu, który niestety nie należy do najtańszych. Nikłe są szansę na to, aby ukochany bądź ukochana przyjechali na weekend, przytulili nas i pocieszyli kiedy jest źle. Zaczyna doskwierać nam samotność, jesteśmy zdani już tylko na siebie. W takiej sytuacji o kłótnie i problemy w związku nie jest trudno.

Naturalnym jest, że zaczynamy poszukiwać nowych znajomych aby wypełnić pustkę i samotność. Zdarzają się sytuacje, że oprócz znajomych poznajemy też nowego partnera lub partnerkę. Nikt nie jest w stanie jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie dlaczego tak się dzieje? Dla jednego będzie to kwestia wyboru. Ktoś inny z kolei powie, że była niestała/ niestały w uczuciach, wyjechała i już znalazła sobie kogoś nowego. Temat ten budzi emocje, bo z emocjami jest związany i chcąc, czy nie chcąc każdy z nas ma swoje zdanie na ten temat.

Pytanie „Czy związek na odległość ma szansę przetrwać?” zostało postawione użytkownikom serwisu www.znajomapolonia.com Można powiedzieć, że wypowiadali się w tej kwestii eksperci. Bowiem portal jest przeznaczony dla Polaków, którzy żyją poza granicami kraju (od niedawna jest dostępny także dla Polaków mieszkających w Australii). Większość z nich osobiście przeżyła lub nadal przeżywa rozłąkę z ukochaną osobą i na podstawie własnych doświadczeń opisują co sądzą na dany temat.

Opinie są różne. Na przykład Agnieszka - użytkowniczka serwisu uważa, że związki na odległość mogą przetrwać.

Ja z moim mężem żyliśmy na odległość prawie 4 lata i dało radę :) Zwierzaliśmy się sobie z każdych porażek i sukcesów, byliśmy cały czas w kontakcie telefonicznym i jakoś daliśmy radę, chociaż były ciężkie momenty, płacz do słuchawki że już ma się dość życia na odległość, ale wytrzymaliśmy:)

Takie zwierzenie napawa optymizmem i pokazuje, że warto. Jednak są i tacy, dla których życie napisało inny scenariusz:

Często bywa również, że podczas tymczasowej rozłąki pojawiają się wątpliwości czy osoba TAM DALEKO jest wierna...Takie podejrzenia powodują rozpad lub brak wytrwałości. Przeanalizujcie taką sytuację: Ja z moimi dzieci byłam w kraju, a mój mąż wiecznie w rozjazdach,długie pobyty za granicą, praca... Wieczorami miał dużo czasu, więc myślał co ja TAM robię... choć mając małe dzieci wiadomo, byłam wciąż z nimi.... Gdy sytuacja odwróciła się i to on został w domu, a ja wyjechałam do pracy (bo dzieci dorosły) - nie wytrzymał rozłąki i odszedł do innej. Związek na odległość nie ma sensu bytu.”- pisze Danusia.

Oprócz tych, którym udało się przetrwać związek na odległość lub też nie, są i tacy, którzy aktualnie w takim związku trwają. Między innymi do nich należy Adam:

Co poradzić na to, kiedy żadne z nas nie jest w stanie - nie chce się przenosić... ja mieszkam w UK, moja była sympatia w Polsce... Każde z nas pracuje i kontynuuje edukację... między tym niestety nie ma czasu i przestrzeni na zbudowanie prawdziwego związku... a na odległość to nawet nie ma o czym dyskutować - to nie działa w życiu realnym, a jedynie w wyobraźni i przestrzeni on-line a tak być nie powinno, prawda? Jak rozwinie się ta sytuacja, czy związek przetrwa - czas pokaże.

Są to tylko nieliczne wypowiedzi użytkowników forum serwisu wwwznajomapolonia.com Niestety nie ma jednoznacznej odpowiedzi na pytanie, czy związek na odległość przetrwa, czy też nie. Jest to zależne od wielu czynników, a przede wszystkim od osób tworzących dany związek.

Portal www.znajomapolonia.com jest przeznaczony dla osób, którzy mieszkają poza granicami kraju, starają się żyć według wartości katolickich i chcą nawiązywać nowe, wartościowe znajomości. Niektórym udaje się w serwisie odnaleźć miłość, innym przyjaźń. Temat związku na odległość jest jednym z wielu tematów, które dotyczą życia i funkcjonowania Polaków poza granicami kraju. Jeżeli macie coś do powiedzenia, nie boicie się otwarcie przedstawiać swoich poglądów i jesteście otwarci na poznawanie nowych ludzi to portal www.znajomapolonia.com jest właśnie dla Was Polaków mieszkających w Australii.Aleksandra Hacia


Poleć ten artykuł znajomemu | zobacz co słychać na forum
Copyright © Przegląd Australijski 2004-2011