Przegląd Australijski
Image Map

Strona
główna
Australia
z oddali
Świat Tubylców
Australijskich
Wędrówki
kulinarne
Piórem,
Pędzlem i...
„Panorama”
- miesięcznik
Ostatnia aktualizacja: 29.12.2012

„W poszukiwaniu Aborygeńskich Bogów”


STUDIO „ZA PRÓG”

przedstawia reportaż filmowy pt. „W poszukiwaniu Aborygeńskich Bogów”. Jest to kilkuodcinkowa opowieść filmowa o Aborygenach, ich historii i wierzeniach, brytyjskich zesłańcach, pierwszych osadnikach z Europy i poszukiwaczach złota. Film zawiera sesje chanellingowe Ewy Maj, znanej polskiej uzdrowicielki, która posiada niezwykły dar odczuwania nieznanych energii i dla potrzeb filmu stała się czymś w rodzaju "detektora" aborygeńskich miejsc kultu, ich obozowisk i innych miejsc związanych z ich pradawną kulturą. Aborygeni są rasą najstarszą na Ziemi istniejącą do dzisiaj, ale ich kultura z wolna zamiera "dzięki" wpływom obecnej cywilizacji. Ten aspekt stał się myślą przewodnią filmu. Moim celem było i jest złapanie na gorąco tego, co jeszcze ocalało i przedstawienie polskiemu odbiorcy.

Piotr Listkiewicz

Przeczytaj: „W poszukiwaniu Aborygeńskich Bogów” – rozmowa z Piotrem Listkiewiczem

ZOBACZ TAKŻE: Inne filmy Piotra Listkiewicza


Odcinek pierwszy - AUSTRALIJSKIE KONTRASTY jest krótkim wprowadzeniem do pozostałych odcinków cyklu.

* * *

Odcinek drugi - TAJEMNICA WISZĄCEJ SKAŁY jest reportażem z aborygeńskiego miejsca kultu znanego jako Wisząca Skała, rozsławionego przez powieść Joan Lindsay pt. Piknik pod Wiszącą Skałą i film Petera Weira o tym samym tytule nakręcony w 1975 roku.

* * *

Ciąg dalszy odcinka 2 pt. Tajemnica Wiszącej Skały. Następne odcinki pojawiać się będą mniej więcej co miesiąc, więc jeśli interesują Cię te zagadnienia, zaglądaj do nas często.

* * *

Kawałek historii jest trzecim odcinkiem cyklu W poszukiwaniu aborygeńskich bogów. Staram się w nim ukazać krótki zarys historii od ostatnich dekad XVIII do końca XIX w. wczesnego osadnictwa bazując na dostępnych dokumentach, sztychach i fotografiach. Mowa jest głównie o zesłańcach, farmerach, drwalach, poszukiwaczach złota oraz kolonistach, których jedynym celem było zagarnięcie jak najwięcej terenów kontynentu i zrobienie na tym fortun. Aborygeni w tym przeszkadzali, więc trzeba się było ich pozbyć. To zagadnienie będzie przewijało się w następnych odcinkach tego cyklu.

* * *

Czwarty odcinek cyklu pt. Intruz na własnej ziemi przedstawia krępującą sprawę odbierania dzieci aborygeńskich rodzicom, warunki życia w chrześcijańskich "misjach", które wkrótce zamieniły się na rezerwaty oraz jak to się dzieje, że w Australii krowa jest bardziej święta niż w Indiach.

* * *

Odcinek piąty pt. ISTOTA Z GWIAZD przedstawia dwie koncepcje nt. pochodzenia aborygeńskiej rasy: "oficjalną", akademicką, czyli "fizyczną" oraz aborygeńską, metafizyczną

* * *

Odcinek szósty pt. OLINDA VALLEY to reportaż z channelingu Ewy May w Dolinie Olindy, która jeszcze w pierwszej połowie XIX wieku była "tabu" nawet dla zainicjowanych Aborygenów. Wstęp do niej mieli jedynie szamani i niektórzy Starsi plemienni. Ewa w swoim channelingu prosi tutaj duchy aborygeńskich przodków, które nadal pilnują tych miejsc, o pozwolenie wejścia oraz uchylenie rąbka tajemnicy, co w tych lasach się kiedyś działo. W następnych odcinkach przed wewnętrznym okiem Ewy ukazują się coraz to nowe tajemnice Aborygenów

* * *

Odcinek siódmy zatytułowany LECZNICZE ŹRÓDŁA to następny chanelling Ewy May, tym razem nad strumieniem, który posiada właściwości lecznicze. Dla Aborygenów to miejsce było tak święte, że nie tylko nie wolno było polować i trzeba było się odżywiać wyłącznie pożywieniem wegetariańskim, ale należało również przez całą podróż do tego miejsca budować w sobie pokojowe nastawienie. Ten nakaz był uzasadniony, bo do leczących źródeł schodziły się różne plemiona czasami z bardzo daleka

* * *

Odcinek ósmy pt. CARDINIA CREEK zawiera kolejny channeling Ewy May u źródeł strumienia Cardinia zasilającego dwa jeziora, z których jedno jest rezerwuarem wody pitnej dla Melbourne. W tym miejscu odbywały się ceremonie Aborygenów, zaś Ewa dostała tu ciekawy przekaz od istot, które jej się ukazały.

* * *

W odcinku dziewiątym Ewa kontynuuje przekaz uzyskany od "białej istoty" mówiący o konieczności współdziałania z Naturą. Jest to swego rodzaju wskazówka dla ludzkości jak postępować, aby odzyskać symbiozę z przyrodą - odzyskać ten "raj utracony".

* * *

Odcinek dziesiąty poświęcony został przedstawieniu ceremonii Aborygenów jakie odbywały się parę kilometrów dalej na Bald Hill i na brzegu obecnego jeziora Aura Vale.

* * *

W odcinku jedenastym przedstawiono aborygeński tajemniczy "Dreamtime", czyli Czas Snu.

* * *

W dwunastym odcinku Ewa May kontynuuje swoje channelingi, tym razem na Flinders Peak w Wiktorii (Jujang lub Anaki, co oznacza w miejscowym języku aborygeńskim górę która wyrasta z równiny). Góra ta jest bardzo podobna do polskiej Ślęży zarówno pod względem kształtu, jak i energii, które tam emanują.

* * *

Odcinek trzynasty i ostatni jest drugim channelingiem na Górze Jujang. Ewa mówi o dawnych cywilizacjach, które manipulowały siatką rezonansową Ziemi nie zawsze w celach pokojowych. Przekaz ten potwierdza hipotezę, że na naszej planecie w odległej przeszłości odbyła się przynajmniej jedna globalna wojna nuklearna.

Poleć ten artykuł znajomemu | zobacz co słychać na forum
Copyright © Przegląd Australijski 2004-2011