Przegląd Australijski
Image Map

Strona
główna
Australia
z oddali
Świat Tubylców
Australijskich
Wędrówki
kulinarne
Piórem,
Pędzlem i...
„Panorama”
- miesięcznik
Ostatnia aktualizacja: 29.12.2012

Baltic Bride


Od autora:


Bill Bloomfield

Bill Bloomfield

- Wychowałem się na farmie w Nowej Południowej Walii razem z trzema siostrami. Jestem absolwentem Uniwersytetu w Canberze, na którym studiowałem biologię i zarządzanie bogactwami natury.

Moim hobby są podróże. Zwiedziłem wszystkie stany Australii. Najbardziej podobają mi się flora i fauna Queensland (stolica Brisbane), w której dotarłem do półwyspu Cape York i dalej... trafiłem do Darwin (stolica Północnego Terytorium) i okolic.

Mieszkam w stolicy Australii, w Canberze, z polską partnerką – Grażyną Milewską. To dzięki niej wszedłem w środowisko Polonii w Canberze, mam tu wielu sympatycznych znajomych.

Niedawno wróciliśmy z podróży po Polsce. Zwiedziliśmy między innymi Kraków i Zakopane. Polska zauroczyła mnie soczystą, bujną zielenią, jakże odmienną od australijskiej, zwłaszcza w środkowej części tego państwa-kontynentu.

Teraz postanowiłem napisać opowiadanie o Polsce i Australii. Zatytułowałem je „Baltic Bride”. Natchnieniem była znajoma, która opowiedziała mi o swoich doświadczeniach w poszukiwaniu męża poprzez agencję matrymonialną.

Bohaterowie tego opowiadania – to znajomi, przyjaciele i koledzy z pracy oraz ludzie, których spotkałem w Australii i w Polsce.

Grażyna Milewska

Grażyna Milewska

Tłumaczka opowiadania Billa Bloomfield'a pt. „Baltic Bride”, urodziła się w Warszawie. Jest inżynierem elektrykiem, absolwentką Uniwersytetu Warszawskiego. W Australii mieszka od 1981 roku. Najpierw mieszkała w Perth, a po kilku latach przeniosła do Canberry, do pracy jako urzędniczka państwowa (Public Service). Tu ukończyła również studia w zakresie nauki o zdrowiu oraz kursy komputerowe. Po redukcji etatów w Public Service zajęła się pracą ze starszymi ludźmi, pisaniem wspomnień, tłumaczeniami, podróżami, fotografowaniem. Jej hobby – to mozaiki wykonane z fragmentów płytek ceramicznych.

Grażyna i Bill wiele podróżują, głównie po Australii i, okazjonalnie, po Polsce.

Są autorami zdjęć, które ilustrują opowiadanie.


Baltic Bride (wersja angielska)

Panna młoda znad Bałtyku (wersja polska)


Poleć ten artykuł znajomemu | zobacz co słychać na forum
Copyright © Przegląd Australijski 2004-2011