Przegląd Australijski
Image Map

Strona
główna
Australia
z oddali
Świat Tubylców
Australijskich
Wędrówki
kulinarne
Piórem,
Pędzlem i...
„Panorama”
- miesięcznik
Ostatnia aktualizacja: 29.12.2012
Złoty Filip Uroda
Panorama, sierpień 2005

5 złotych medali, 3 srebrne i 2 brązowe


25 czerwca odbył się w Sydney doroczny międzynarodowy turniej Taekwondo pod nazwą General Choi Cup. Turniej organizowany przez ITF Australia zrzeszył okolo 70 zawodników z różnych krajów świata. Między innymi z Polski i z Nowej Zelandii.

Z klubu „Biały Orzeł” w Salisbury pojechało ośmiu reprezentantów: trener dr Zbigniew Kruk i sędzia międzynarodowy Adam Dąbrowski oraz sześciu zawodników.

Zdobyli oni 5 złotych medali, 3 srebrne i 2 brązowe.

— To wielki sukces dla naszej drużyny — ocenia dr Kruk. — Jednak Biały Orzeł jest do sukcesów przyzwyczajony. Zwyciężanie w turniejach należy już do naszej tradycji, a sukces w Sydney tylko to potwierdza. Jest to efekt naprawdę ciężkiej pracy wszystkich zwodników, którzy przecież mieli w tym czasie sesję egzaminacyjną na uczelniach, zdawali egzaminy w swoich szkołach, a mimo to przychodzili na treningi, nawet te dodatkowe, aby przygotować się do turnieju.

Jednym ze złotych medalistów jest Filip Uroda, który trenuje w tym klubie około półtora roku. W tym czasie poczynił wielkie postępy w tej dziedzinie sportu. Kolejne sukcesy jeszcze przed nim. W Sydney miał dobry start.

W przyszłym roku, w marcu, odbędzie się kolejny międzynarodowy turniej w Taekwondo, na którym spotka się około 200 zawodników z kilkudziesięciu krajów świata.


Lidia Mikołajewska


Poleć ten artykuł znajomemu | zobacz co słychać na forum
Copyright © Przegląd Australijski 2004-2011