Przegląd Australijski
Image Map

Strona
główna
Australia
z oddali
Świat Tubylców
Australijskich
Wędrówki
kulinarne
Piórem,
Pędzlem i...
„Panorama”
- miesięcznik
Ostatnia aktualizacja: 29.12.2012
Joasia Kruk obroniła mistrzostwo!
Panorama, listopad 2004

Uhonorowano ją tytułem Overall Best Junior Female Competitor


Zbigniew i Joasia Kruk

Trener Zbigniew Kruk jest bardzo dumny ze swojej córki Joasi

W ostatnich numerach „Panoramy” ukazały się teksty na temat działającego w Adelaide klubu Taekwon-Do „White Eagle” („Biały Orzeł”), który prowadzi dr Zbigniew Kruk.

Joasia Kruk, Adam Dąbrowski i Łukasz Dziedziczak znaleźli się w reprezentacji Australii na Mistrzostwa Świata Juniorów i Seniorów w Taekwon-Do ITF w Korei Południowej. W tej drużynie są także inni członkowie tego klubu: Taso Kollis, Rebecca Kollis i Leanne Vuong.

Czytelnikom „Panoramy” przypominam też, że niektórzy z nas przyczynili się do tego wyjazdu uczestnicząc w zabawie „Tango z Taekwon-Do” w Domu Kopernika. Wszystkie zarobione tego wieczoru pieniądze pokryły część wydatków związanych z wyjazdem.

Warto było!

Już pierwszego dnia sypnęło medalami. Zarówno Joasia Kruk jak i Leanne Vuong pokazały swoje wspaniałe umiejętności w układach taekwon-do. Niestety, musiały konkurować między sobą! Joasia przeszła do półfinałów i zdobyła brązowy medal.

Później w walkach kobiecych Leanne też wywalczyła brąz, a Joasia, po trudnej walce z Kanadyjką, pomimo kontuzji kciuka, obroniła tytuł mistrza świata zdobyty na Mistrzostwach Świata w Argentynie.

Pomimo zaciekłej walki kontuzjowany Łukasz Dziedziczak przegrał z przedstawicielem Wielkiej Brytanii. Jednak w drugim dniu Mistrzostw powiodło mu się lepiej, gdyż zdobył srebrny medal w technikach specjalnych. W kategorii kobiet Joasia zdobyła kolejne złoto. A ponadto – w rozbijaniu desek – srebro. Tego samego dnia uhonorowano ją tytułem Overall Best Junior Female Competitor.

Australijska Druzyna

Reprezentacja Australii na Mistrzostwach Świata Juniorów i Seniorów w Taekwon-do ITF w Koreii Południowej

Taso Kollis, pomocnik trenera Kruka w klubie Biały Orzeł, miał wyjątkowego pecha, bo już na samym początku trafił na doświadczonego i bardzo silnego przeciwnika z Japonii. Nie przeszedł do drugiej rundy. Jednak następnego dnia zdobył srebro w technikach specjalnych.

Ostatnią konkurencją tych Mistrzostw były walki drużynowe. Cztery australijskie dziewczyny: Joasia, Leanne, Eva i Rebecca okazały się niepokonane. Przywiozły do Australii kolejne złoto.

Przypominamy, że Mistrzostwa Świata Juniorów i Seniorów w Taekwon-Do ITF w Korei Południowej, to potężna impreza, w której uczestniczyli zawodnicy z kilkudziesięciu krajów świata. Jak widać, Południowa Australia wystawiła bardzo dobrą drużynę.

Australię reprezentował też Adam Dąbrowski, sędzia międzynarodowy, mistrz Australii (1997 r.) i Oceanii (1999 r.).

Wszystkich zainteresowanych odsyłam na angielskojęzyczną stronę internetową Klubu: www.whiteeagle.australink.pl


Milena Czyż


Poleć ten artykuł znajomemu | zobacz co słychać na forum
Copyright © Przegląd Australijski 2004-2011