Przegląd Australijski
Image Map

Strona
główna
Australia
z oddali
Świat Tubylców
Australijskich
Wędrówki
kulinarne
Piórem,
Pędzlem i...
„Panorama”
- miesięcznik
Ostatnia aktualizacja: 29.12.2012

Polskie sukcesy w Melbourne

Panorama, lipiec 2006

Klub sportowy „Biały Orzeł” prowadzony przez dr. Zbigniewa Kruka na Salisbury nadal odnosi sukcesy w taekwondo, o których na bieżąco informuje „Panorama”.


Anthony Guziński

Dziś kolejny przykład. Kilkuosobowa reprezentacja „Białego Orła” wróciła właśnie z Melbourne, gdzie odbywały się mistrzostwa Australii w taekwondo ITF.

„White Eagle” zdobyło 6 złotych, 4 srebrne i 2 brązowe medale. Wśród tych medalistów są także Polacy: Filip Uroda, zdobywca złotego medalu w swojej kategorii oraz Anthony Guziński – zdobywca złota i srebra.

Trener Kruk jest bardzo zadowolony z sukcesów swoich podopiecznych. Siedmiu uczestników tych zawodów z „White Eagle”, zdobyło 12 medali. Ten wynik uplasował klub na trzecim miejscu w klasyfikacji ogólnej.

Zawody w Melbourne służyły również do wyłowienia najlepszych sportowców do kadry narodowej Australii w Mistrzostwach Świata Juniorów, które odbędą się w przyszłym roku.

Władze Salisbury też są zadowolone, że taki klub na ich terenie istnieje. Zawodnicy brali na przykład udział w rodzinnym pikniku organizowanym w tym roku przez Salisbury Council. Wystąpili wtedy z pokazem swoich umiejętności, które wzbudziły wielki zachwyt widzów i organizatorów.


Milena Czyż


Zobacz także stronę klubu Biały Orzeł.


Poleć ten artykuł znajomemu | zobacz co słychać na forum
Copyright © Przegląd Australijski 2004-2011