Przegląd Australijski
Image Map

Strona
główna
Australia
z oddali
Świat Tubylców
Australijskich
Wędrówki
kulinarne
Piórem,
Pędzlem i...
„Panorama”
- miesięcznik
Ostatnia aktualizacja: 29.12.2012

Niepokonany Biały Orzeł

Panorama, maj 2005

W niedzielę, 24 kwietnia, w Adelajdzie odbyły się mistrzostwa Południowej Australii w Taekwon-do ITF


Zawodnicy White Eagle ze swoim trenerem i zdobytymi medalami

Rado Guziński i Zbigniew Kruk

Filip Uroda w walce z klubowym kolegą Jacobem

(od lewej) Aneta Dziedziczak, Milena Czyż i Natalia Kruk

Uczestniczyły w nich dzieci, młodzież i dorośli zawodnicy z kilku klubów sportowych. Wśród nich nie zabrakło – oczywiście – „White Eagle”, czyli „Białego Orła” z Salisbury, który prowadzi i trenuje z powodzeniem Zbigniew Kruk.

Po raz kolejny Biały Orzeł pokazał, że w Południowej Australii jest nie do pokonania, zdobywając statuetkę dla najlepszego klubu uczestniczącego w tych zawodach.

Zawodnicy Białego Orła zdobyli wiele medali i statuetek za walki i układy.

Ja – z wiadomych względów – szukałam na tych zawodach młodzieży polskiego pochodzenia. Dlatego informuję, że wśród najlepszych zawodników, którzy zdobyli medale są: Aneta Dziedziczak, Natalia Kruk, Rado Guziński, Przemek Guziński i Filip Uroda.

Joasia Kruk, nasza mistrzyni świata z Korei Południowej, tym razem sędziowała w tych zawodach. Funkcje trenera i sędziego pełnił Zbigniew Kruk.

Trener był bardzo zadowolony z występów, bo – jak powiedział – prawie wszyscy coś wygrali. To dobry znak na przyszłość. Jeszcze w tym roku grupa zawodników pojedzie prawdopodobnie na zawody międzystanowe do Melbourne. Uczestnictwo w tych turniejach jest bardzo ważne, ponieważ pozwoli lepiej przygotować się do Mistrzostw Świata Juniorów, które w przyszłym roku odbędą się w Australii.

W drużynie White Eagle trener widzi co najmniej pięciu zawodników, którzy mogą zakwalifikować się do drużyny narodowej i sięgnąć po najwyższe laury.

Białemu Orłowi wciąż przybywa nowych członków. Podwoiła się grupa dzieci. – Mają się od kogo uczyć – mówi Zbigniew Kruk – bo od samych mistrzów, członków narodowej kadry Australii.


Lidia Mikołajewska


Przemek Guziński

Poleć ten artykuł znajomemu | zobacz co słychać na forum
Copyright © Przegląd Australijski 2004-2011