Przegląd Australijski
Image Map

Strona
główna
Australia
z oddali
Świat Tubylców
Australijskich
Wędrówki
kulinarne
Piórem,
Pędzlem i...
„Panorama”
- miesięcznik
Ostatnia aktualizacja: 29.12.2012

O Australijskich Tubylcach Inaczej

marzec 2008

Spotkania literackie i w rzeczywistości


Zapraszamy Wszystkich Czytelników do nadsyłania swoich wspomnień i wrażeń z prywatnych lub zawodowych spotkań z Australijskimi Tubylcami.

Redakcja stawia sobie cel przybliżenia kultur tubylczych czytającym nasz magazyn Polakom a także, i przede wszystkim, chodzi nam o stworzenie „kulturopomostu”, obszaru zrozumienia i akceptacji egzotycznych i niezrozumiałych dla Polonii i Polaków ludzi i ich kultur, którymi jak dotąd, polskie kulturoznawstwo i etnologia zajmują się tylko w bardzo wyrywkowym stopniu, a polonijne zrozumienie tubylczych kultur ogranicza się do jednostkowych kontaktów i szerzenia nieadekwatnych stereotypów.

Wierzymy, że nasza inicjatywa przyniesie twórczą i ekscytującą wymianę doświadczeń i wrażeń oraz wzbogaci naszą wiedzę o kulturach świata, pośrednio - także o naszej. Nadesłane teksty mogą mieć formę: listu, historyjki, sprawozdania, opowiastki, wiersza, wspomnienia opowiadania lub dialogu, ale każda z tych wypowiedzi musi być autentyczna lub mocno osadzona na fakcie autentycznym.

Redakcja zastrzega sobie prawo odrzucenia i adiustacji tekstu.

Kącik ten nie jest forum opiniodawczym.


Teresa Podemska – Abt


Spotkania

Poleć ten artykuł znajomemu | zobacz co słychać na forum
Copyright © Przegląd Australijski 2004-2011